Luokat

ifm electronic GmbH

  • ISO 9001 : 2015
  • ISO 14001:2015
  • EMAS :2020
  • ISO/IEC 27001

ifm electronic GmbH

  • ISO 9001 : 2015
  • ISO 14001:2015
  • EMAS :2020

22.04.2026 16:00

Huuhteleva G1/2 paineanturi, jossa on näyttö

Vastaa ilmoitukseen

Vankka mittauskenno, paikan päällä tapahtuva prosessin ymmärtäminen

G1/2 PF -paineanturi on aina ihanteellinen valinta, kun prosesseja, joihin liittyy erittäin viskoosisia tai hankaavia aineita, joita kuljetetaan putkistoissa tarkasti määritellyillä ja korkeilla paineilla, on valvottava suoraan järjestelmässä.

Keraaminen mittauskenno on erittäin kestävä ja kestää painepiikkejä. Pyörivä näyttö antaa välittömän kuvan prosessista, ja PF15 voidaan konfiguroida paikan päällä hyväksi havaitulla kolmen painikkeen toiminnolla.

Tasainen, turvallisesti suljettu

Huuhteleva rakenne ei tarjoa kuollutta tilaa, johon väliaineet voisivat tarttua, mikä estää tehokkaasti putken tukkeutumisen. ifm:n poikkeuksellisen luotettava tiivistyskonsepti varmistaa, että nestemäiset väliaineet, kuten vesi tai maalit, eivät pääse prosessiliitännän kierrealueelle edes korkeassa paineessa. Näin estetään, ettei mitään väliaineita pääse laskeutumaan tälle alueelle, sekoittumaan myöhempiin väliaineisiin prosessin aikana tai aiheuttamaan kontaminaatiota.

PL-paineanturi näyttötön vaihtoehto

Sovelluksiin, joissa käytetään yhtä haastavia väliaineita ja joissa ei tarvita näyttöä tai parametrien asetuksia itse anturissa, PL13 / PL15-sarjan paineanturit ovat sopiva vaihtoehto.

Vankka mittaus, selkeä viestintä

  • Keraaminen mittauskenno kestää erittäin viskoosisia ja hankaavia väliaineita sekä painepiikkejä
  • Näyttö ja kolmen painikkeen käyttö yksinkertaistavat prosessin ohjausta paikan päällä
  • Paineen ja lämpötilan jatkuva siirto yhdestä mittauspisteestä

Vastaa ilmoitukseen

Kategoria
Tarjous

Valtio
Saksa

Lisätiedot