Kübler Group - Fritz Kübler GmbH
Kübler Group - Fritz Kübler GmbH
Shaft copying systems (Ants LEB02 ) Kübler Group - Fritz Kübler GmbH
Akselin kopiointijärjestelmä - hissikorin absoluuttinen paikannus.
LEB02 on erittäin kestävä, kompakti ja kosketukseton mittausjärjestelmä. 1 mm:n resoluutiolla ja jopa 8 m/s:n liikenopeudella hissikorin absoluuttiset sijaintiarvot määritetään liukumatta kosketuksettoman mittausperiaatteen avulla. Lisäkomponentit, kuten magneettikytkimet, käyvät tarpeettomiksi.
Erityisesti yksinkertainen kokoonpano lyhentää asennusaikoja ja alentaa siten osaltaan kokonaiskustannuksia.
Tarkka asentopalaute
Anturijärjestelmä antaa absoluuttiset asentoarvot. Virran katkeamisen jälkeen ei tarvita referenssiasetusta.
100% liukumatta
Asennus hissikoriin, sen viereen tai alle antaa aina suoran asennon palautteen ilman kantavan laitteen mahdollisen liukumisen vaikutusta.
Kuljetuskorkeudet jopa 392 m
1 mm:n resoluution, jopa 8 m/s:n liikenopeuden ja 392 m:n koodinauhan enimmäispituuden ansiosta mittausjärjestelmää voidaan käyttää myös korkeissa asennuksissa.
Maksimaalinen kompaktius
Kompaktin kokonsa ansiosta anturi on helppo asentaa ja se voidaan integroida ahtaimpiinkin asennustiloihin. Jopa lasihisseissä se sulautuu erittäin hyvin hissijärjestelmän yleisilmeeseen.
Lisää tuotteita Shaft copying systems alueelta
Shaft copying systems (Ants LES02 )
Akselin kopiointijärjestelmä - hissikorin turvallinen ja absoluuttinen paikannus.
Ants LES02 -anturi on erittäin kestävä, kompakti ja kosketukseton mittausjärjestelmä. 0,5 mm:...